Osteopatia

osteopatia poznań fizjoterapia poznań

GOT (General Osteopathic Treatment) – Ogólny Zabieg Osteopatyczny

Metoda GOT znajduje zastosowanie szczególnie w przypadkach bólów mięśni, kręgosłupa lub głowy, chorób trzewnych, stanów pourazowych oraz zastojów limfatycznych.

To wyjątkowy sposób badania, diagnozy i leczenia, który bierze pod uwagę całe ciało, jako jednolitą strukturę w czasie płynnego i powtarzalnego schematu działania. Specyficzny ruch, dostosowany do reakcji pacjenta, wykorzystuje odpowiedni rytm rotacji i sekwencje obwodzenia w celu przygotowania organizmu do zniesienia dysfunkcji.

Procesy chorobowe zaczynają się od wszelkich zastojów. Pracując technikami GOT, osteopata zwiększa krążenie płynów w układzie krwionośnym i limfatycznym w całym ciele, poprawia aktywność i elastyczność tkanek oraz reguluje pracę autonomicznego układu nerwowego (współczulnego i przywspółczulnego) – odpowiedzialnego za unerwienie i zrównoważoną pracę narządów wewnętrznych oraz prawidłowość procesów fizjologicznych.

Ogromną zaletą GOT-u jest utrzymywanie się i duża stabilność rezultatów, oraz brak przeciwwskazań bezwzględnych. Doskonale sprawdza się u kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych, ponieważ mimo delikatności zabiegu, działanie jest niezwykle efektywne, a przede wszystkim całkowicie bezpieczne.