Sklepy www

Potrzebujesz sklepu internetowego?

Jesteś właścicielem sklepu stacjonarnego i planujesz poszerzenie działalności o sprzedaż online? Startujesz z własnym biznesem internetowym? A może twoja strona już istnieje, ale brakuje jej profesjonalizmu? Jeśli tak, z pewnością potrzebna będzie ci wiedza, jak powinien wyglądać sklep www, który będzie chętnie odwiedzany przez klientów i przyniesie realne zyski. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Atrakcyjny layout strony

Aby przyciągnąć i zatrzymać klientów, niezbędny jest profesjonalny i miły dla oka layout. Warto unikać krzykliwych kolorów czy natłoku informacji, a zamiast tego postawić na minimalizm i przejrzystość. Doświadczony grafik wybierze odpowiednie fonty, optymalną wielkość tekstu i zdjęć. Zadba także o funkcjonalne rozmieszczenie poszczególnych elementów na stronie, tak aby klient szybko mógł znaleźć to, czego akurat szuka.

Wyszukiwarka w sklepie

Aby szybko znaleźć produkt w sklepie, klient zapewne chętnie skorzysta z wyszukiwarki. Zadbaj, aby możliwe było wyszukiwanie z użyciem filtrów, pod kątem konkretnych aspektów przedmiotów (cena, kolor, rozmiar, kategoria).

Dane kontaktowe i inne ważne informacje

Klienci twojego sklepu chcą wiedzieć, kim jesteś i jakie jest twoje doświadczenie w sprzedaży. Aby zadbać o wiarygodność, firmowa strona www powinna zawierać dane kontaktowe firmy, numer konta bankowego i adres mailowy, na który można przesyłać zapytania. Na stronie koniecznie musi się też znaleźć regulamin, polityka prywatności, możliwe sposoby płatności i dokładne koszty wysyłki. Warto także zamieścić opinie klientów, które są niezwykle cenne i mogą przekonać klientów do skorzystania z naszych usług.

Wtyczki społecznościowe

Sklepy internetowe powinny posiadać wtyczki społecznościowe – ikony, które odsyłają do mediów społecznościowych. Dzięki nim klienci będą mogli podzielić się informacjami o twoich produktach ze znajomymi, np. na Facebooku czy Twitterze. Warto zachęcić klientów do polubienia naszego profilu na Facebooku, na którym będą czekać na nich atrakcyjne konkursy i promocje.

Sklepy internetowe tworzone przez specjalistów

Pamiętaj, aby stworzenie twojej idealnej strony zlecić profesjonalistom, którzy doskonale znają się na projektowaniu stron www i grafice. Dzięki temu wydane na projekt pieniądze szybko się zwrócą i przełożą na ruch w twoim sklepie.